مراودات تجاری

مراودات تجاری با افغانستان - بارکاو- بارکاو

هرچند تجارت با افغانستان در سالهای قبل از کرونا از رشد مناسبي برخوردار بوده است اما توجه به اتفاقات ذيل در حوزه تجارت افغانستان در جهت پايداري و توسعه بيشتر بازار افغانستان از اهميت ويژه اي برخوردار است .
 امارت اسلامی افغانستان حمايت از واحدهاي توليدي و صنعتي و كاهش هزينه هاي توليد و از سوي ديگر ايجاد فضاي حمايتي از توليدات داخلي خود و اشتغالزایی را در راس برنامه های خود خواهند داشت.
 در فضاي رقابتي جهت حضور در بازار افغانستان برخي كشورها از جمله چين ، تركيه ، روسیه ، قطر و قزاقستان با تمام توان خود سعي در حضور بيشتر در اين كشور و داشتن نقش مؤثر در آن دارند ، ادامه اين روند ، فضاي رقابتي شديد و دشوارتري را براي ايران فراهم خواهد نمود اين شرايط نيازمند ديپلماسي فعالتر در حوره امورخارجه و بانكي بمنظور عقدتفاهمنامه هاي مشترك اجرايي و تخصيص حمايت هاي مالي و اعتباري از بخش خصوصي ميباشد.
 با توجه به شرايط اقتصادي افغانستان كه حدود 94 درصد نياز خود را از طريق واردات تأمين مي نمايد و بيشترين ارتباطات اجتماعي ، فرهنگي و اقتصادي را با خراسان رضوي دارد مي بايست با نگاه ويژه و دراز مدت برای توسعه روابط اقتصادی برنامه ريزي گردد.

براین اساس فرصت هاي بسيار سرمايه گذاري و صدور كالا کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم افغانستان وتهاتر با مواد معدنی می تواند راهکشا باشد
با هدف توسعه روابط اقتصادی با کشور افغانستان مي بايست به نکات ذيل توجه و اقدامات لازم را در اسرع وقت پیگیری نمود :

1- گسترش فعالیت های دیپلماسی اقتصادی از طریق درک متقابل و ایجاد تفاهمات پایدار در بخش های مختلف امنیتی ، سیاسی و اقتصادی با حاکمان جدید افغانستان می تواند در برهه کنونی بسیار راهگشا بوده و برای بخش خصوصی موجب ایجاد اعتماد به ادامه و گسترش فعالیت های تجاری و سرمایه گذاری باشد.
2- شناسايي مزيت هاي سرمايه گذاري و صادراتي متناسب با شناختی که از نیازها ، پتانسیل ها و ظرفیت ها در افغانستان وجود دارد (طرح آمايش تجاری)
3- با توجه به امكان مالكیت 100 درصدي فعالیت های اقتصادی در افغانستان ، برنامه ریزی برای سرمایه گذاری مشترک با مزیت های موجود در کشورمان و نیز کشور افغانستان کاملا ضروریست
3- در قالب تهاتر کالا میان دو کشور ، توجه ويژه به برند سازي محصولات توليدي افغانستان در بخش كشاورزي واستخراج معادن
4- ایجاد مراکز تجاری در شهرهای مهم افغانستان و برگزاري تورهاي صنعتي و تجاری ميان ولایات مهم افغانستان با کشور
5- توسعه فعالیتهای حمل کالا و ترانزيت از مرزهاي استان و گسترش سرمایه گذاری در مناطق ویژه اقتصادی استان با ایجاد زیرساخت های لازم

بارکاو تجارت بارمان

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

راه های ارتباطی

آدرس : مشهد،خیابان امام‌خمینی، بین مدرس ۳-۵ مجتمع تجاری نگین طبقه۱واحد۱۰۲

شماره تماس: 09370382727

ایمیل: Barkavtradegroup@gmail.com

طراحی شده توسط شرکت. 365 (09370382727)
تمامی حقوق سایت متعلق به شرکت بارکاو تجارت بارمان می باشد.